کلیسای سامبا تفلیس

سامبا تفلیس

کلیسای سامبا تفلیس یکی از معروف ترین و مهم ترین بناهای شهر تفلیس کشور گرجستانی می باشد. ساخت این بنای زیبا به مناسبت دو هزار مین سالگرد تولد حضرت عیسی مسیح و مناسبت هزارمین سال رسمی شدن ارتدکس گرجی ها بنا شد.

سامبا تفلیس

 

فراخوان ساخت کلیسا

جالب این جاست که برای ساخت این کلیسا فراخوان طراحی اعلام شد و پس از آن یکصد طرح به منظور ساخت سامبا تفلیس ارسال شد که هیچ کدام از این ها مورد قبول واقع نشد و پس از آن طرح یکی از طراحان پسند گردید و ساخت آن شروع شد.

سامبا تفلیس

 

معماری

بنای کلیسای سامبا تفلیس در سال های هزار و نهصد و نود و پنج تا دو هزار و چهار کامل شد. کلیسای سامبا تفلیس عنوان بزرگترین کلیسای جهان را به خود اختصاص داده که معماری این کلیسا از سبک های سنتی و معماری گرجی است.

سامبا تفلیس

 

بازدید از این مکان با شکوه

در شهر تفلیس کلیسا های بزرگ و کوچک بسیاری وجود دارد که امروزه به جاذبه های توریستی این شهر تبدیل شده اند. اکثر گردشگرانی که به تفلیس مراجعه می کنند از کلیسای سامبا تفلیس بازدید خواهند کرد.

سامبا تفلیس

غسل تعمید

بسیاری از مردم ساکن کشور گرجستان کلیسای سامبا تفلیس را برای انجام مراسمات مذهبی خویش و انجام مراسم غسل تعمید فرزندان خود انتخاب خواهند کرد.

سامبا تفلیس

تصویری دیگر از کلیسای سامبا تفلیس

سامبا تفلیس

 

این کلیسای بسیار زیبا و عظیم یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس است که به شما پیشنهاد می شود که حتماْ‌ از آن دیدن فرمایید.

سامبا تفلیس

مساحت کلیسا

این کلیسا مساحتی حدود پنج هزار متر مربع دارد و لازم به ذکر است که این کلیسا دارای ساختمان های دیگر در اطراف آن و حتی ساختمان هایی در زیر زمین آن می باشد.

 

سامبا تفلیس

بزرگترین کلیسای قفقاز

کلیسای سامبا تفلیس نه تنها بزرگترین کلیسای تفلیس است بلکه بزگترین کلیسای گرجستان و حتی منطقه قفقاز جنوبی می باشد که به دستور اسقف اعظم ساخت آن را انجام دادند.

سامبا تفلیس

 

آدرس کلیسای سامبا تفلیس

کلیسای سامبای تفلیس در منطقه آولاباری و بر روی تپه ای به نام ایلیا بنا شده است. این کلیسا در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری شهر تفلیس بنا شده است.

به شما پیشنهاد می کنیم تا در صورت سفر به کشور گرجستان و بازدید از تفلیس حتماً از این مکان زیبا و منحصر به فرد دیدن فرمایید چرا که لحظات خوبی را در این مکان بی نظیر سپری خواهید کرد.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image


CAPTCHA Image
Reload Image