پارک های تفلیس

پارک های گرجستان

پارک های تفلیس امروزه توجه بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب کرده و آن ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این مکان ها عبور و دیدن خواهند کرد در این مطلب برای شما پارک های تفلیس که محبوبیت بالایی دارند را شرح خواهیم داد.

 

پارک واکه

پارک واکه تفلیس یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس و پارکی زیبا در منطقه خوش آب و هوا و فوق العاده واکه می باشد که یکی از زیباترین پارک ها و مناظر زیبای تفلیس به شمار می رود. این پارک زیبا قدمتی چندین ساله دارد و ساخت آن در زمان شوروی سابق بوده است.ورود به این پارک برای عموم آزاد است و فاقد ورود می باشد.

پارک واکه تفلیس

 

محیط این پارک با خاک رس پوشیده شده است و به رنگ قرمز است و زیبایی این پارک را انحصاری و دو چندان کرده است.

 

پارک متاتسمیندا

پارک بزرگ و شهر بازی معروف تفلیس که در تپه متاتسمیندا بنا شده است معمولاً از اکثر نقاط تفلیس قابل رویت است.

پارک متاسمیندا تفلیس

این پارک زیبا که در نزدیکی برج مخابراتی زمان شوروی می باشد دارای یک شهر بازی مجهز و بزرگ است که متاسفانه امروزه با کم توجهی به آن اکثر مواقع کار نمی کند. در اینجا به توضیحات مربوط به پارک متاتسمیندا تفلیس را شرح خواهیم داد.

پارک متاسمیندا

با اینکه این پارک به نوعی در بیرون شهر قرار دارد اما دسترسی به آن از طریق اتوبوس های داخلی بسیار ارزان است و حتی شما می توانید از طریق فونیکولار به آن دستیابی پیدا کنید.

 

پارک رایک

ریکه پارک یا به عبارتی همان پارک رایک در بخش قدیمی شهر تفلیس بنا شده است. توریستانی که از روی پل شیشه به سمت تله کابین حرکت میکنند از داخل این پارک زیبا دیدن خواهند کرد.

پارک ریکه تفلیس

این پارک در شب چهره زیبایی با نور پردازی ها و آب نماهای زیبایی که در آن است به خود نشان می دهد و عده از نوازندگان شب ها به آن ها می روند و می نوازند و می خوانند.

ریکه پارک در نزدیکی نارین متروی آولاباری قرار دارد و از داخل پارک رایک می توانید به تله کابینی که به سمت برج مادر و نارین قلعه راه دارد و در کنار میدان اروپاست بروید.

پارک رایک تفلیس

تصویر پارک رایک یکی از پارک های تفلیس که اکثر گردشگران از آن دیدن می کنند.

توجه داشته باشید که ورودی پارک رایک رایگان است.

 

پارک دریاچه لیسی

پارک لیسی در اطراح محدوده دریاچه لیسی واقع شده است و تماماً اطراف دریاچه لیسی را در بر می گیرد. این دریاچه بسیار زیبا و فوق العاده پارکی زیبا در کنار خود دارد که می توانید از آن دیدن کنید. غروب آفتابی بی نظیر و همچنین طلوع آفتابی متحیر کننده اتفاق می افتد که می توانید با حضور در پارک لیسی از آن دیدن کنید.

 

پارک دریاچه لیسی تفلیس

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *