پارک متاتسمیندا

پارک متاسمیندا

پارک متاتسمیندا

پارک متاتسمیندا تفلیس دارای رستوران ها و کافه ها و فضای سبز دلپذیر و برج مخابراتی تفلیس و شهر بازی تفلیس می باشد. اتجاد جماهیر شوروی سابق پارک متاتسمیندا تفلیس را بنا نهاد و در همان اوایل پارک متاتسمیندا سومین جاذبه گردشگری شوروی سابق را به خود اختصاص داد و توانست شهر تفلیس را مفتخر سازد.

پارک متاتسمیندا تفلیس

پارک متاتسمیندا تا سال ۲۰۰۱ به شکل قبل خود رها شده بود و پس از سال ها توسط یک میلیونر معروف گرجی بازسازی و به شکل مدرن درآمد. لازم به ذکر است که این میلیونر با نیت خیر خواهانه خود دست به چنین عملی زد و با خریداری این پارک توانست جلوه ای زیبا به شهر تفلیس از پارک متاتسمیندا به نمایش بگذارد.

فونیکولار تفلیس

شاید برای شما هم سوال شده باشد که فونیکولار یا Funicular یک وسیله حمل و نقل عمومی (در واقع توریستی) که با یک کابل و در یک شیب تند از مکانی مرتفع به دامنه های پر شیب حرکت میکند در واقع این تعریف کلی فونیکولار می باشد حال در ادامه به فونیکولار تفلیس یا قطار کابلی تفلیس میپردازیم.

پارک متاتسمیندا تفلیس

قطار کابلی فونیکولار تفلیس یکی از جاذبه های توریستی و بی نظیر شهر زیبای تفلیس است که در سال 1900 میلادی توسط مهندسی بلژیکی ها ساخته و طراحی شد. پس از پیمایش مسیر با فونیکولار تفلیس به یک شهر بازی زیبا و پارکی زیبا با آب و هوایی دلپذیر و رستورانی زیبا و مجلل خواهید رسید.

پارک متاتسمیندا تفلیس

تصویری دیگر از فونیکولار تفلیس

فونیکولار تفلیس

 

برج مخابراتی تفلیس

در بالای این مکان برج مخابراتی زمان شوروی سابق نیز وجود دارد که شب ها با نور های رنگی نمایان می شود و نمایی زیبا و جذاب به شهر تفلیس می دهد. نمای این برج زیبا در کل شهر مشخص است.

برج مخابراتی تفلیس

عظمت این برج فوق فوق العاده به گونه ای است که همگان محو آن می شوند.

برج مخابراتی تفلیس

تصویری از نمای دور برج مخابراتی تفلیس

برج مخابراتی تفلیس

 

شهربازی تفلیس

‎شهر بازی تفلیس در بام تفلیس در نزدیکی برخ مخابراتی تفلیس در منطقه ای زیبا و خوش آب و هوا واقع شده است. این منطقه مرتفع دارای انواع وسایل بازی از جمله سر سره چرخ و فلک بزرگ تفلیس و سینما و خانه های بازی مدرن و ترن هوایی که البته تمام این ها بخشی از لوازم تفریحی شهربازی تفلیس می باشد که به آن ها اشاره شد.

پارک متاتسمیندا تفلیس

تصویر ورودی شهر بازی تفلیس

پارک متاتسمیندا

ترن هوایی شهر بازی تفلیس

پارک متاتسمیندا

تصویر ناب و فوق العاده از چرخ و فلک شهربازی تفلیس

شهربازی تفلیس

خانه های متفاوت و عجیب شهر بازی تفلیس

پارک متاتسمیندا

قطعه سحر آمیز تفلیس

رستوران های پارک متاتسمیندا

پارک متاتسمیندا دارای رستوران های زیبایی می باشد که یکی از معروف ترین آن ها که از نقاط مختلف تفلیس مشخص است در بالای فونیکولار قرار دارد و با چراغ های زرد رنگ در شب بر روی خود جلوه ای زیبا به شهر تفلیس می دهد. در این رستوران و کافی شاپ انواع قهوه و کیک و … سرور می شود که در شب های سرد پارک متاتسمیندا بسیار دلپذیر و دل چسب خواهد بود.

رستوران متاتسمیندا

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *