سیم کارت گرجستان

سیم کارت های گرجستان

سیم کارت گرجستان

در گرجستان همانند ایران چند اپراتور وجود دارد که سیم کارت های خود را ارائه می دهند و همانند کشور ایران نیز این شماره ها به صورت دلالی در برخی از مغازه ها به فروش می رسد.بورس فروش این سیم کارت ها واگزال (بازار تفلیس) می باشد و در این مکان شما می توانید سیم کارت ها را از سه تا ده لاری تهیه نمایید.البته توجه داشته باشید که از کجا و چه نوع سیم کارتی را تهیه می کنید.

سیم کارت هایی که در گرجستان استفاده می شوند عبارتند از : سیم کارت بی لاین، سیم کارت مگتی، سیم کارت جئو سل که در ادامه به توضیحی درباره آن ها خواهیم پرداخت.

سیم کارت های بی لاین

سیم کارت بی لاین

سیم کارتی خوب با آنتی دهی بالا در اکثر مناطق گرجستان با سرعت اینترنتی عالی و بسته های اینترنتی ارزان و به صرفه نسبت به رقبای خود.

کد بررسی میزان اعتبار سیم کارت:

*102#.

کد میزان اعتبار بسته اینترنتی:

*107#.

سیم کارت های مگتی

سیم کارت مگتی

سیم کارت مگتی یا مگتی کام سیم کارت معروف و محبوب گرجی ها که رقیب سر سختی برای سیم کارت های بی لاین و سیم کارت های جئو سل است. سیم کارت مگتی در مناطق خارج از شهر پوشش شبکه ای خوبی دارد و می تواند در هر جایی که سیم کارت های بی لاین و سیم کارت های جئوسل آنتن دهی ندارند به خوبی جوابگوی شما باشد.

کد بررسی میزان اعتبار سیم کارت:

*111*1#

سیم کارت های جئوسل

سیم کارت جئو سل

این سیم کارت از لحاظ تعرفه ای شباهت زیادی به سیم کارت مگتی دارد که در ادامه به تعرفه های آن خواهیم پرداخت.

کد بررسی میزان اعتبار سیم کارت:

*111#.

توجه داشته باشید که سیم کارت های آبخازیا و آکوا فون نیز وجود دارند و به خاطر کمبود محدودیت و عدم پشتیبانی توصیه نمی شوند.

و در ادامه در صورتی که قصد شارژ اینترنت را با استفاده از میزان اعتبار گوشی خود دارید از این لینک استفاده کنید

 

نکاتی درباره خرید سیم کارت

شما می توانید سیم کارت را از فرودگاه، ترمینال اتوبوس رانی اورتاچالا و یا از بازار و نمایندگی های معتبر سیم کارت در گرجستان خریداری کنید در صورتی که قصد خرید سیم کارت از بازار و اماکن نامعتبر که به گونه ای دلالی صورت می گیرد را دارید در نظر داشته باشید که سیم کارت را خیلی بیشتر از قیمت عادی آن به فروش می رسانند سیم کارت در نمایندگی های مجاز نیز تنها یک لاری می باشد پس هزینه اضافه برای خرید سیم کارت نپردازید خاطر تان باشد که هنگام خرید سیم کارت حتماً پاسپورت خود را به همراه داشته باشید تا مجبور نشوید از اماکن غیر مجاز سیم کارت یک لاری را 5 تا 10 لاری خریداری کنید.

 

نحوه شارژ سیم کارت های گرجی

شارژ سیم کارت های گرجی به روش های بسیاری صورت میگیرد و از متداول ترین آن ها می توان به پرداخت با موبایل بانک در صورتی که کارت اقامت دارید و در صورتی که با ویزای توریستی در گرجستان اقامت دارید می توانید از راه حلی آسان و سریع اقدام کنید که همان پرداخت با پی باکس است. پی باکس در واقع دستگاهی شبیه به خود پرداز های ایرانی است با تفاوت ها و قابلیت های بیشتر که در بخش پی باکس به آن ها پرداخته ایم. با استفاده از پی باکس می توانید سیم کارت خود را شارژ کرده و یا بسته اینترنتی مورد نظر تان را خریداری فرمایید و در نظر داشته باشید که میزان مالیات این دستگاه برای پرداخت با وجه نقد چهار درصد می باشد.

 

نکات مهم سیم کارت های گرجی

توجه داشته باشید که در صورت نیاز به اینترنت از بسته های حجمی پایین استفاده نکنید چرا که خرید بسته های اینترنتی کم حجم می تواند هزینه بیشتری به همراه داشته باشد و مدام به اتمام برسد و شما به صورت مداوم باید آن را شارژ کنید.

پس از خرید سیم کارت حتماً شماره آن را در جایی نوشته و یا ذخیره نمایید چرا که برای شارژ مجدد آن با پی باکس نیاز به شماره موبایل خود دارید.

هر یک از اپراتور ها دارای برنامه موبایلی مخصوص به خود هستند که با استفاده از آن ها می توانید سیم کارت خود را شارژ و بر شارژ آن مدیریت و نظارت داشته باشید.

شارژ سیم کارت با استفاده از دستگاه های خود پرداز پی باکس با سکه امکان پذیر است البته تنها سکه های پنجاه تتری، یک لاری و سکه دو لاری.

 

کلام آخر

در صورتی که سوالی در ذهن شما بوجود آمد آن را در بخش نظرات مطرح بفرمایید و ما به آن پاسخ خواهیم داد.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *