دریاچه های تفلیس

دریاچه های گرجستان

دریاچه های تفلیس

در این مقاله برای شما عزیزان از دریاچه های تفلیس گرجستان توضیحاتی ارائه خواهیم داد تا در صورت تمایل از این مکان های زیبا و رویایی دیدن فرمایید. توجه داشته باشید که برخی از این دریاچه ها امکان شنا و قایق رانی را دارد و شما عزیزان می توانید در فصل تابستان از آب این دریاچه ها جهت شنا استفاده نمایید.

 

دریاچه تفلیس

دریاچه تفلیس در شمال شهر تفلیس واقع شده است که عرض دریاچه تفلیس دو و هشتاد و پنج کیلومتر و طول آن نیز هشت و هفتاد و پنج کیلومتر نیز می باشد و ارتفاع این دریاچه از سطح دریا نیز حدود هفتصد و بیست و پنج متر است لازم به ذکر است این دریاچه از سال 1953 مورد توجه قرار گرفته و چندین سال است که مکانی برای تفریحات مردم و برخی توریستان نیز می باشد. دریاچه تفلیس بزرگترین دریاچه واقع در گرجستان می باشد که از توجه بالایی برخوردار است.در کنار دریاچه نیز تخت های مخصوص آفتاب گرفتن نیز وجود دارد که شما می توانید با هزینه های اندک آن ها را اجاره کنید.مساحت این دریاچه نیز حدود شانزده کیلومتر مربع می باشد.

دریاچه تفلیس گرجستان

همچنین این دریاچه دارای پیست دوچرخه سواری و محل پیاده روی در اطراف خود می باشد که شما عزیزان می توانید دوچرخه کرایه کنید و یا اطراف این دریاچه زیبا را پیاده روی کنید.

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه لیسی

این دریاچه در غرب تفلیس واقع شده است و دارای امکانات رفاهی بیشتری نسبت به دریاچه های تفلیس و لاک پشت هاست چرا که در کنار پارکی زیبا و وسیع قرار دارد که شما در این مکان می توانید شنا کنید و یا آفتاب بگیرید.

دریاچه لیسی

دریاچه لاک پشت ها

یکی دیگر از دریاچه های تفلیس دریاچه لاک پشت های تفلیس در شهر تفلیس و در منطقه خوش آب و هوا و زیبای واکه قرار دارد و رفت و آمد به این دریاچه معمولاً با استفاده از تلکابین صورت می گرد گرچه امکان تردد با اتوبوس و وسایل نقلیه هم ممکن می باشد.لازم به ذکر است که این دریاچه در نزدیکی سفارت ایران در نقطه ای مرتفع می باشد.در زبان انگلیسی به این دریاچه ترتل لیک (turtle lake) و در زبان گرجی به آن کوستبا (kostba) نیز گفته می شود.

دریاچه لاک پشت های تفلیس

این دریاچه حالتی شبیه به مرداب و یا به اصلاح طالاب را دارد و کسی در آن شنا نمی کند اما دارای قایق های تفریحی پدالی نیز می باشد و می توانید در کنار کافه ها و رستوران های لب آب نیز غذا سرو کنید.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *