خیابان شاردنی تفلیس

خیابان شاردنی

خیابان شاردنی تفلیس

در صورتی که به گرجستان سفر کرده باشید مسلماً پایتخت آن یعنی تفلیس را دیده اید و در صورتی که تفلیس رفته باشید یقیناً از تنها خیابان بیست و چهار ساعته آن یعنی خیابان شادنی تفلیس بازدید کرده اید و از فضای گرم و صمیمی آن لذت برده اید. خیابان شاردنی هم محیطی خانوادگی و دوستانه دارد و هم فضایی دلنشین و گرم برای تفریحات از جمله رستوران های زیبا و سنتی و کافه ها و بار های بیست و چهار ساعته آن که امروزه جاذبه گردشگری بالایی دارد.

خیابان شاردنی

بهتر است نیم نگاهی به تاریخچه خیابان شاردنی داشته باشیم. خیابان شاردنی که یکی از خیابان های پر تردد در شبانه روز است که به احترام و یاد یک گردشگر محبوب و معروف به نام ژان شاردن که به تفلیس سفر کرده بود نام گذاری شد که در واقع به زبان گرجی این خیابان شاردنی نام دارد.(توجه داشته باشید که گرجی ها در آخر خیلی از کلمات و اسامی حرف ی قرار می دهند)

شاردن

این خیابان از میدان شاردنی تا پل صلح قرار دارد و توجه داشته باشید که با رفتن به این خیابان وارد هر مغازه و یا کافه ای نشوید و یا قبل از خرید هر چیزی هزینه آن و منو را بازدید بفرمایید چرا که بسیاری از رستوران ها و کافه های این خیابان گران تر از مکان های دیگر تفلیس خواهند بود.

شاردنی

زمان کاری کافه ها و رستوران ها و شلوغی در این خیابان معمولاً شب ها از حدود ساعت نه شب تا سحر می باشد که در این زمان گردشگران بی خواب و پر شور و عده ای از مردم خوش ذوق گرجستان در خیابان شاردنی حضور دارند.

در صورتی که در خیابان شاردنی تفلیس حضور دارید به خاطر داشته باشید که این خیابان دارای رستوران هایی می باشد که انواع غذاهای گرم و سرد و اغلب غذاهای گرجی را دارد و همچنین می توانید در این خیابان در صورت تمایل از قلیان و انواع نوشیدنی استفاده نمایید ضمناً توجه داشته باشید که خیابان شاردنی معمولاً شب ها پر از گردشگر و هیاهو خواهد بود و روز ها معمولاً این خیابان به خواب می رود و اکثر رستوران های آن بسته خواهد بود.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *