جاذبه های گردشگری تفلیس

جاذبه گردشگری تفلیس

جاذبه های گردشگری تفلیس بی شمارند و ما در این مطلب سعی بر این داریم که بهترین و پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری در تفلیس را به برای شما عزیزان شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

 

مجسمه مادر تفلیس

مجسمه مادر

یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس که همگان محو تماشای آن می شوند مجسمه مادر است. این مجسمه بر فراز تپه سولولاکی در شهر تفلیس قرار داده شده است که جنس آلومینیوم بوده است. لازم به ذکر است که این مجسمه عظیم ارتقاعی بالغ بر 20 متر دارد. مجسمه مادر تفلیس نمونه ای ارمنی هم در شهر ایروان پایتخت ارمنستان دارا می باشد که شمشیر خود را به طرف آذربایجان گرفته است.

 

حموم گوگرد تفلیس

حمام گوگرد تفلیس

این حمام که در نزدیکی مجسمه مادر بنا شده است از جاذبه های گردشگری تفلیس است که عده زیادی به آن ها مراجعه می کنند و بسیاری از این حمام ها نیز به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند. این حمام ها به حمام های رستمی سزاری معروف هستند و لازم به ذکر است که این حمام ها برای استفاده از آب گوگردی بهاری نیز ساخته شده اند.

 

پل شیشه ای تفلیس

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس که به پل شیشه ای تفلیس معروف است نیز با امتداد پنجاه متری خود بر روی رودخانه کور تفلیس بنا شده است و این پل زیبا چشم اندازی عالی به نارین قلعه به خصوص در شب ها دارد. چرا که تفلیس در شب بسیار دیدنی تر از روز می باشد. جالب است بدانید که این پل زیبا بوسیله معمار ایتالیایی میشل د لوچی طراح ساختمان وزارت امور داخلی تفلیس و همینطور طراح ساختمان ریاست جمهوری بوده است.

پل صلح تفلیس

نمای روز پل صلح تفلیس – یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تفلیس

 

نارین قلعه گرجستان

نارین قلعه

بنایی تاریخی که در اطراف آن مجسمه مادر و بوتانیکال گاردن قرار دارد و در نزدیکی حمام های گوگرد تفلیس می باشد که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تفلیس است این قطعه که در سده چهارم توسط ایرانی ها ساخته شده است در حقیقت بهترین و پر اهمیت ترین مکان برای گرد همایی فرمان روایان بوده است.

 

بوتانیکال گاردن تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس یا بوتانیکال گاردن یک بنای زیبا در شهر تفلیس است که یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تفلیس می باشد و تاریخ تاسیس آن به قرن هفدهم باز می گردد. مساحت این باغ حدود 90 هزار هکتار می باشد که دارای نا همواری سطحی نا منظم زیادی می باشد. این باغ تاریخی را می توانید بخشی از تاریخ و فرهنگ گرجستان دانست.

 

از دیگر جاذبه های گردشگری تفلیس می توان به دریاچه های زیبای آن اشاره کرد که در این نوشته آن ها را به طور کامل شرح داده ایم.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *