ثبت شرکت در تفلیس

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در تفلیس : در این مطلب قصد داریم شما را با ثبت شرکت در تفلیس و مراحل انجام آن و چگونگی انجام ثبت شرکت در تفلیس مطلع سازیم. پس با ما همراه باشید تا نکات ثبت شرکت در تفلیس را برای شما توضیح دهیم.

توجه داشته باشید که پس از خواندن این مطلب دیگر نیازی به پرداخت مبالغ سنگین برای ثبت شرکت نخواهید بود.

شرکت های ایرانی توریستی بی شماری در تفلیس و اشخاص مختلفی در این شهر کار های ثبت شرکت انجام می دهند که مبالغی حدود پانصد دلار به بالا جهت ثبت شرکت از شما دریافت می کنند. شما می توانید بدون نیاز به این اشخاص کلیه مراحل اداری را انجام دهید و مبلغ کمی برای مراحل اداری پرداخت کنید و هزینه ای صرف ثبت شرکت نکنید.

برای ثبت شرکت در تفلیس مراحل اداری ذیل باید انجام شود:

ثبت شرکت در تفلیس

مرحله اول – ثبت شرکت و برند شما در تفلیس

در صورتی که امکان مکالمه به زبان انگلیسی یا روسی و یا گرجی را دارید با مراجعه به ساختمان قارچی می توانید برای ثبت شرکت و برند خود اقدام فرمایید و مراحل ثبت به سادگی در مدت زمانی کوتاه انجام خواهند شد. در صورتی که امکان مکالمه به زبان های فوق را ندارید می توانید با استفاده از مترجمانی که در جلوی درب اصلی ساختمان قارچی دیده می شوند اقدام به ثبت نمایید که مبالغ ناچیزی در حدود 50 تا 100 لاری دریافت می کنند.

لازم به ذکر است که مراحل ثبت شرکت شامل هزینه های دولتی می شوند که ملزم به پرداخت آن ها هستید و بسیار نا چیز می باشند.

مرحله دوم – تخصیص مکانی جهت راه اندازی شرکت و هر گونه کسب و کار شما

در این مرحله از ثبت شرکت در تفلیس شما باید مکانی جهت راه اندازی شرکت خود در نظر بگیرید به عنوان مثال شما ملکی را در خیابان پکینی به ارزش 500 لاری در ماه اجاره می کنید در نظر داشته باشید که باید هر ماه مبلغ 20 درصد از اجاره مذکور یعنی 100 لاری را + اجاره پرداخت کنید این مبلغ باید تحت نظر حسابدار شما واریز گردد. لازم به ذکر است که حتماً هنگام انجام قرار داد نام شرکت شما به عنوان طرف قرار داد با صاحب ملک و همینطور نام شما درقرار داد ثبت گردد.

مرحله سوم – خرید دستگاه آپارات

یکی از مراحل مهم در ثبت و فعالسازی شرکت در گرجستان نیز که باید توجه بسیاری به آن شود دستگاه مالیاتی آپارات است. در ابتدا توضیحی در مورد دستگاه مالیاتی آپارات خواهیم داد. این دستگاه در واقع رابط شما با اداره مالیات است و بیان گر انجام فعالیت های مالی و تراکنش های شما می باشد و شما باید تمامی تراکنش های خود را بلافاصله پس از دریافت مبلغ در این دستگاه ثبت کنید. کار با این دستگاه بسیار ساده است و چنانچه سوالی دارید می توانید آن را از حسابدار خود بپرسید و مشکل خود را برطرف کنید.

مرحله چهارم – اداره مالیاتی و اظهار نامه مالیاتی در گرجستان

پس از خرید دستگاه آپارات نوبت به حضور در رونیو سرویس می شود این اداره واقع در ابتدای خیابان پکینی بعد از اداره پلیس می باشد و شما باید برگه ثبتی شرکت خود را به این مکان برده تا نام کاربری ای جهت امور مالیاتی در گرجستان برای شما اختصاص یابد. با این نام کاربری حسابدار شما در سایت rs.ge که امور مرتبط به مالیات است اظهارات مالیاتی شما را ثبت می کند.

مرحله پنجم – استخدام حسابدار

و اما مرحله آخر ثبت شرکت در تفلیس بسیاری از اشخاص سود جو در گرجستان مبالغ سنگینی را جهت انجام امور حسابداری دریافت می کنند. در نظر داشته باشید که برای کار های تازه تاسیس و نو پا مبلغی در حدود 100 تا 150 لاری نباید بیشتر پرداخت گردد در نظر داشته باشید که شما باید مبلغی جهت مالیات 20 درصدی از حقوق هر کارمندی حتی حسابدار به صورت ماهیانه بابت مالیات بپردازید. در صورتی که نیاز به حسابداری با مشخصات مذکور هستین با ما در ارتباط باشید تا اشخاص گرجی معتمد را به شما معرفی کنیم.

نکات مهم:

جریمه در صورت تخلف

در صورتی که شما شرکت خود را ثبت و کلیه امور را جهت انجام مالیات لحاظ می کنید باید در نظر داشته باشید که برگه ای جهت فعالیت باید دریافت کنید که در انتهای کار انجام می شود و در صورتی که این برگه را دریافت نکنید و در شرکت خود آن را نصب نکنید شما به پرداخت جریمه ای بالغ بر 1000 لاری خواهید شد.

ساعات مراجعه به ساختمان قارچی

بهتر است برای مراجعه به ساختمان قارچی حتماً از ساعت 10 صبح تا ساعت 1 در مکان حضور یابید چرا که پس از این زمان شلوغی زیادی را شاهد خواهید بود و امکان دارد زمان بیشتری را صرف مراحل اداری ثبت کنید.

قیمت خرید دستگاه آپارات

در صورتی که قصد خرید آپارات را دارید این نکته را در نظر بگیرید که این دستگاه در حدود 400 لاری قیمت دارد این در صورتی است که آپارات دست دوم در حدود 200 تا 300 لاری ارزش دارد.

آپارات نو و یا دست دوم

آپارات نو به طور کل کم درد سر و کم خرج تر از دستگاه های مالیاتی دست دوم است چرا که دستگاه های مالیاتی دست دوم می توانند مشکل ساز باشند و احتمال اینکه این دستگاه ها بدهی داشته باشند و حتی جریمه مالیاتی وجود دارد و این مبالغ شاید گریبان گیر شما شوند پس در صورت تهیه این دستگاه به شما پیشنهاد می شود که دستگاه آپارات نو تهیه فرمایید.

ثبت و رجیستر دستگاه آپارات

پس از خرید دستگاه مالیاتی به شما این نکته یادآوری می شود که شما باید هزینه ای جهت پرداخت ثبت و رجیستر دستگاه برای کمپانی خود بپردازید این رقم به صورت شش ماهه هزینه ای بالغ بر حدود 60 لاری و برای فعاسازی و رجیستر یک ساله باید هزینه ای بالغ بر حدود 100 لاری پرداخت شود که این نکات را حتماً به هنگام خرید در نظر داشته باشید.

از کجا دستگاه مالیاتی خریداری کنیم؟

در صورتی که قصد خرید دستگاه مالیاتی دارید با ما تماس حاصل فرمایید تا کلیه نکات خرید را به شما متذکر شویم.

سوالات متداول

در صورتی که در خصوص ثبت شرکت در تفلیس سوالی برای شما مطرح شد می توانید در بخش نظرات آن را مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *