اقامت گرجستان

اقامت در گرجستان

اقامت گرجستان:بدون شک بسیاری از ایرانیان علاقمند به دریافت کارت اقامت کشوری امن و زیبا هستند که بتوانند در آن آینده خود و فرزندانشان را تضمین کنند بدون شک گرجستان کشوری در نزدیکی ایران یکی از بهترین انتخاب ها و همینطور راحت ترین و سریع ترین انتخاب های ما می باشد.

 

اقامت کشور گرجستان به دو نوع موقت و دایمی تقسیم می شود و به طور کلی اقامت های توریستی گرجستان,اقامت سرمایه گذاری گرجستان,اقامت خرید ملک گرجستان,اقامت توریستی گرجستان,اقامت کارمندی گرجستان,اقامت ورزشی گرجستان,اقامت از طریق اصلیت گرجی,اقامت از طریق ازدواج گرجستان و اقامت کاری سوری و اقامت تحصیلی می باشند.

 

اقامت توریستی گرجستان

با حذف روادید میان گرجستان و ایران اقامت موقت توریستی شکل گرفت که به صورت پیش فرض به تمامی ایرانیانی که قصد سفر به گرجستان را دارند اعطا خواهد شد و این نوع اقامت به میزان چهل و پنج روز می باشد و پس از اتمام آن باید خاک گرجستان را ترک کنید و به ایران بازگردید توجه داشته باشید که شما می توانید بعد از ترک خاک گرجستان به کشور های همسایه نظیر ارمنستان و ترکیه سفر کرده و مجدد به خاک این کشور باز گردید. در صورتی که شما پس از پر شدن چهل و پنج روز اقامت توریستی خود خاک گرجستان را ترک نکنید مبلغ ۱۸۲ لاری جریمه خواهید شد و در آینده امکان رد شدن از اقامت گرفتن به روش های دیگر را خواهید داشت.

 

اقامت خرید ملک گرجستان

شما با سرمایه گذاری در کشور گرجستان نه تنها میزان پول خود را ذخیره کرده اید بلکه ملکی خرید کرده اید که در آینده می تواند برای شما رشد قیمتی قابل توجهی داشته باشد این اقامت در صورتی به شما اعطا خواهد شد که ملکی به ارزش ۳۵ هزار دلار و یا بیشتر تهیه کنید ضمناْ به شما پیشنهاد می شود که در صورت توان ملکی به ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار خریداری کنید چرا که بازرس ملکی در گرجستان هزینه ملک را کمی کمتر از ارزش واقعی محاسبه خواهد کرد.

 

اقامت کارمندی

در صورتی که شما قصد اقامت به صورت کارمندی را داشته باشید باید در شرکت و یا اداره و به گونه ای کسب و کاری در کشور گرجستان فعالیت داشته باشید در صورتی که در مشاغل ایرانی فعالیت کنید می توانید به راحتی بدون نیاز به دانش زبان از طریق مدیر خود اقامت بگیرید البته در صورتی که مدیریت شما این بپذیرد که برای شما اقامت بگیرد و در این صورت باید هزینه ۲۰ درصد از حقوق خود را برای مالیات به دولت بپردازید که این رقم را شخص شما و یا مدیریت باید پرداخت کند که از قبل هماهنگ خواهد شد. در نظر داشته باشید چنانچه قصد فعالیت در مشاغل گرجی زبان را داشته باشید به طور متوسط حقوقی بسیار پایین تر از مشاغل ایرانی دریافت خواهید کرد و باید به زبان گرجی مسلط باشید و در برخی از مشاغل نیز به زبان های روسی و انگلیسی در کنار زبان گرجی نیازمند خواهید بود.

 

اقامت کاری سوری

در این نوع اقامت که اکثراْ از طریق شرکت های ایرانی اعطا خواهد شد شما هزینه ای را به طور متوسط از حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار پرداخت خواهید کرد و صاحب شرکت نام شما را در لیست کارکنان خود در شرکت ذکر خواهد کرد چنانچه دولت اقامت شما را بپذیرد به شما کارت اقامت کارمندی گرجستان اعطا خواهد شد که با آن می توانید در این کشور اقامت داشته باشید ضمناْ شما ملزم به پرداخت ۲۰ درصد از حقوق در نظر گرفته خود در شرکت به عنوان مالیات خواهید بود و توجه داشته باشید که این کارت نیز می تواند دچار مشکل شود و در صورت پیگیری دولت نیز اقامت شما لغو خواهد شد. امروزه برخی از شرکت های نا معتبر ایرانی اقدام به اخذ این نوع ویزا کرده اند که شما را دچار مشکلات فراوانی خواهند کرد لذا قبل از اخذ اقامت حتماْ تاریخچه شرکت و اعتبار آن توجه کنید تا دچار مشکلات اساسی در این کشور نشوید.

 

اقامت سرمایه گذاری گرجستان

شما برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باید سرمایه گذاری ای بالغ بر ۳۰۰ هزار لاری را در این کشور انجام دهید تا به شما اقامت دایمی از طریق سرمایه گذاری نیز اعطا گردد. سرمایه گذاری در کشور گرجستان به این معنی است که شخص با آوردن مبلغ ۳۰۰ هزار لاری در کشور و سرمایه گذاری آن در بورس و یا خرید سهامی خاص و حتی سرمایه گذاری آن در شرکت خودش به سرمایه گذاری  بپردازد. لازم به ذکر است که این نوع اقامت می تواند برای فرد گیرنده اقامت شامل شرایطی بهتر نسب به سایر اقامت ها از جمله اقامت دایمی و اخذ کارت بانکی بین المللی در گرجستان گردد.

 

اقامت از طریق اصلیت گرجی

چنانچه مدارکی دال بر اینکه اصالت شما گرجی می باشد را بتوانید ارایه دهید می توانید از این نوع اقامت استفاده کنید و حتی آن را به پاسپورت کشور گرجستان تبدیل کنید.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت

چنانچه شما شرکت و یا کسب و کاری در کشور گرجستان راه اندازی نموده اید این امکان را دارید که برای خود و کارمندان خود اقامت بگیرید این نوع اقامت ملزم به فعال بودن شرکت و یا کسب و کار شما می باشد و شما باید کاری فعال در کشور گرجستان داشته باشید و مالیات های خود را به صورت پیاپی پرداخت کنید تا درخواست اقامت شما از سوی دولت رد نشود.

 

اقامت از طریق ازدواج گرجستان

این نوع اقامت در سال های گذشته یکی از مرسوم ترین انواع اقامت برای گرفتن پاسپورت به شمار می رفت که متاسفانه با دیدگاه بد دولت نسبت به آن برای ایرانیان به دلیل ازدواج های سوری صورت گرفت لذا مدت زمان آن به ۵ سال تبدیل شد و شما پس از ازدواج باید مدارکی محکم برای ازدواج و هچنین سند ازدواج و اثبات این مدارک در اداره پلیس امنیت گرجستان را داشته باشید تا بتوانید اقامت از طریق ازدواج گرجستان را دارا باشید.

 

اقامت ورزشی در گرجستان

چنانچه شما دارنده مقام و مدال های المپیک باشید می توانید از این امکان استفاده کرده و اقامت ورزشی گرجستان را اخذ نمایید.

 

اقامت تحصیلی در گرجستان

اقامت تحصیلی گرجستان نیز یکی دیگر از انواع اخذ اقامت در این کشور می باشد که می توانید در صورتی که در یکی از دانشگاه های کشور گرجستان پذیرش گرفته باشید آن را دریافت کنید. لازم به ذکر است که این نوع اقامت همانند اقامت توریستی هر چقدر هم زمان ببرد شما را به پاسپورت گرجستان نزدیک نمیکند و در زمان درخواستی برای پاسپورت که حدود ۵ تا ۷ سال است محاسبه نخواهد شد.

 

و اما کلام آخر

اگر سر در گم در اخذ اقامت گرجستان مانده اید و یا کشورهایی نظیر ارمنستان و ترکیه نظر شما را به خود جلب کرده اند باید بگویم گرجستان کشوری است که به ایرانی ها بها داده می شود و امکان پیشرفت دارید و در این کشور هیچ گونه فساد اداری و یا مافیا همانند کشور های ارمنستان و ترکیه دیده نمی شود و انتخابی خوب برای شماست چرا که در کشوری در قاره اروپا ساکن شده اید و اقامت گرفته اید که امنیت بالایی دارد و در کنار امنیت بالا از قیمت هایی ارزان به نسبت کشور های دیگر برخوردار است پس برای اخذ اقامت گرجستان امروز تلاش کنید چرا که فردا ممکن است دیر باشد فردایی که این کشور در اتحادیه اروپا باشد می تواند برای اخذ اقامت بسیار سخت باشد امیدوارم از این مقاله بهره برده باشید منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

درباره نویسنده: admin_geo

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *